Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Çalışanların gün içinde veriminin en üst düzeyde olmasının sebeplerinden biri de sağlıklı beslenmeyi iyi bilmelerinden gelmektedir. Sağlıklı beslenen bireylerin gün içindeki başarı ve motivasyonu güçlü hale gelmektedir. Bireylerin gün için de beslenme düzenini oluşturamamasına bağlı olarak halsizlik, isteksizlik, odaklanma ve motivasyon eksikliği ileri düzeyde kronik hastalıklar görülmektedir.

Kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti alan çalışanların şirkete bağlılığı daha iyi durumda olup, aslında bir ailenin evdeki mutfağı gibidir. Kurum içinde sağlıklı beslenme konusunda yapılacak eğitimler, menü planlama, bireysel beslenme danışmanlığı ve eğitimleri ile de alanında uzman kişilerin konuk olarak katılması desteklenir.

Şirketler ile olan beslenme danışmanlığında;

  • Çalışanların beslenme düzenine bağlı sağlık sorunlarında işe gelmeme oranı düşer.
  • Kurum da çalışanların sağlık harcamaların da düşüş olduğu gibi, sigorta paylarında büyük avantaj sağlanmaktadır.
  • Kurum mutfağında veya yemekhanesin de çıkan yemeklerin denetlenmesi sağlandığı gibi tüm yemeklerin en sağlıklı şekilde sunulmasında büyük avantaj sağlar.
  • Kurum içinde yapılan toplu konferanslar ile sağlıklı beslenme yanında sağlıklı spor yaşamı konusunda alınan bilgiler ile kişilerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine destek sağlar.

Çalışanların iş yerine bağlılığı daha çok artar, kendini işveren gözünde değerli hissettirir.

Uzman diyetisyenlerimiz ile hemen görüşmek ister misiniz?

Hemen Ara
WhatsApp chat