Enzim Mezoterapisi (PB Serum)

Yeni nesil bir teknoloji ile üretilen enzim mezoterapisi vücudumuzda bulunan enzimler ve hyaluronik asit içermektedir. Bu uygulamanın içeriğindeki enzimler kollajenaz, lipaz ve liyazdır. Bu üç enzim üç ayrı formda farklı endikasyonlar için kullanılmaktadır. High, medium ve low olarak bulunan üç formun içinde üç enzim de bulunmaktadır.

Kollajenaz sayesinde sorunlu kollajeni parçalayıp yeni ve sağlıklı kollajen üretimini tetikler. Böylece selülit  gibi kollajen bozukluğundan kaynaklanan problemlerde etkilidir. Selülit probleminde high formu tercih edilir.

Lipaz sayesinde de bölgesel olarak yağ hücreleri parçalanır. Yağı direkt parçalayn bir enzim olduğu için kilo alınmadığı sürece kalıcı bir uygulamadır. Bölgesel yağların giderilmesinde medium formu tercih edilir.

Liyaz da bölgesel ödemi tedavi eder. Böylece işlem sonrası ciltte sıkılaşma sağlanır.

Uygulama Alanları

  • Ciltte sarkma, gevşeklik problemleri
  • Gıdı sarkması
  • Diz üstü kırışıklığı, yağ toplanması
  • Selülit
  • Bacak içi, kol arkası ve göbek bölgesinde sıkılaşma ve incelme

İşlem öncesi krem anestezisi uygulandığı için işlemde ağrı ve acı minimaldir. 1 flakon ürün ortalama 2 avuç içi büyüklüğü kadar alana uygulanır. Seans sayısı ciltteki probleme göre değişmekle birlikte seans araları ortalama üç haftadır.

Enzim uygulaması olduğu için işlem sonrası 3 gün süre ile hamam, sauna, kaplıca, havuz, masaj önerilmez. İşlemin yapıldığı gün işlem bölgesine su ve el değdirilmemesi önerilir.

Gebe ve emzirenlerde uygulanmaz. Troid hastalığı, diabet gibi hastalıklarda sonuçlar geç görülebilir.

Uzman diyetisyenlerimiz ile hemen görüşmek ister misiniz?

Hemen Ara
WhatsApp chat